HYDROKOLONOTERAPIA BEZCIŚNIENIOWA

hydrokolonoterapia bezciśnieniowa

Nowoczesny styl życia rujnuje nasze narządy wewnętrzne. Powszechnie spotykane żywienie przetworzonym przemysłowo pokarmem stanowi nadmierne obciążenie dla wszystkich narządów organizmu, nie tylko dla przewodu pokarmowego, gdyż wiąże się z rozwojem toksemii jelitowej i blokadą obrony immunologicznej.

Rola jelita w procesie detoksykacji jest najważniejsza, gdyż jelito stanowi podstawowy narząd eliminacji toksyn. W przypadku przeciążenia organizmu wysoko przetworzoną żywnością, pozbawioną błonnika i substancji bioaktywnych – jelito grube zamienia się w stojącą kloakę, która przypomina wysypisko śmieci lub zapchany sedes, z którego – mimo wszystko – nadal się korzysta. Przeciętny współczesny człowiek nosi w jelitach do 5 kg toksycznych, nie strawionych resztek, które gromadzą się wraz ze śluzem w fałdach okrężnicy.

hydrokolonoterapia  Warszawa

Nadmierna produkcja śluzu przez gruczoły jelita grubego stanowi odpowiedź obronną, dzięki czemu organizm ogranicza wchłanianie jelitowych trucizn do krwi. Wskutek częstego gromadzenia się śluzu powstaje czarna, twarda jak guma warstwa o grubości 10 – 13 mm . Mimo wypróżnień ta gruba warstwa zalega latami, nie ulegając samoistnemu wydaleniu. Na próżno jelito podejmuje wysiłki wydalenia zalegającego szlamu. Efektem są trwałe deformacje anatomiczne jelit. Na rysunku przedstawiono kształt zdrowej okrężnicy oraz przykłady zdeformowanych okrężnic współczesnego człowieka.

hydrokolonoterapia bezciśnieniowa Warszawa

Prawidłowo zbudowane jelito grube można dziś zobaczyć chyba tylko w podręczniku anatomii. Znany amerykański chirurg dr H. Kellog napisał: „Przeprowadziłem w sumie 22 tysiące operacji i ani razu nie udało mi się zobaczyć jelita grubego o normalnym wyglądzie.” Jedną ze skuteczniejszych metod walki z toksemią jelitową jest zmiana nawyków żywienia, okresowe posty i oczyszczanie jelita grubego. HYDROCOLONOTERAPIA (HYDROKOLONOTERAPIA) to aktywne PŁUKANIE JELITA GRUBEGO, które nie tylko wypłukuje masy kałowe, zalegający śluz (który przypominać może odlewy jelit lub czarne cuchnące fragmenty), ale również pasożyty jelitowe, grzyby i bakterie chorobotwórcze.

hydrokolonoterapia bezciśnieniowa Warszawa

W naszym gabinecie HYDROCOLONOTERAPIA (HYDROKOLONOTERAPIA) wykonywana jest bezciśnieniową metodą na specjalistycznym fotelu zabiegowym opatentowanym przez Dr. BORYSA BOLIGARA . W trakcie zabiegu HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII) do jelita grubego dostaje się woda pod ciśnieniem grawitacyjnym, co eliminuje możliwość uszkodzenia jelita. Woda jest filtrowana, podkwaszana i ozonowana. Jednorazowo do jelit dostaje się od 0,5 do 1,5-2 l wody. Temperatura wody jest zbliżona do temperatury ciała człowieka (ok. 38 – 39 stopni). Bezpośredni wlewnik wykorzystywany do płukania jelita jest jednorazowego użytku, co wyklucza jakiekolwiek zakażenie lub zarażenie się chorobami. Zabieg HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII) trwa 30 minut, w tym czasie woda może oczyścić całe jelito grube (1,5 metra). Zabieg jest wykonywany na specjalnym fotelu produkcji szwedzkiej, pacjent przez cały czas znajduje się w wygodnej pozycji i nie odczuwa żadnych przykrych zapachów, jak też dolegliwości bólowych. Fotel ma możliwość odchylenia się do tyłu, co umożliwia lekarzowi masaż brzucha.

Zabieg HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII) należy wykonać kilkakrotnie. Powtórzenie zabiegów w odstępie kilkudniowym jest bardzo ważne , ponieważ przy pierwszym oczyszczaniu jelita usunięte zostają masy kałowe nagromadzone przez ostatnie dni i tygodnie. Natomiast kamienie kałowe gromadzone przez lata nie zostają usunięte ponieważ są twarde, mocno przytwierdzone do ściany jelita i przy pierwszym zabiegu HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII) woda powoduje ich namaczanie. Są one porowate i łatwo wchłaniają wodę, w przeciągu 2-3 dni pęcznieją i przy drugim zabiegu, który jest podstawą czyszczenia jelita zostają usunięte. Kwasy dodawane w trakcie zabiegu powodują, iż łatwiej odklejają się one od ściany jelita. Przy drugim zabiegu HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII) po usunięciu kamieni kałowych – woda dociera do toksycznej, twardej masy, która się gromadzi przez wiele lat. W ciągu następnych 2-3 dni – ta masa przetwarza się w „galaretę” i przy trzecim zabiegu HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII) zostaje ona skutecznie usunięta. Ozonoterapia w trakcie zabiegów pozwala zlikwidować grzyby, pleśnie, chorobotwórcze bakterie i pasożyty, dotleniając jednocześnie ścianę jelita. Jeśli po dwóch zabiegach HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII) jest wyraźna poprawa trawienia i samopoczucia, to po trzecim oczyszcza się język i znika nieprzyjemny zapach z ust. Oczyszcza się skóra, wyostrza się węch i smak, zmniejsza się apetyt, w tym na słodycze, przestają „smakować” papierosy – efekt gruntownego odtruwania organizmu.

Pozytywne efekty zabiegu HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII)

Przeciwwskazania do HYDROCOLONOTERAPII (HYDROKOLONOTERAPII)

Hydrokolonoterapia bezciśnieniowa Warszawa